instagram takipçi hilesi instagram takipçi instagram beğeni hilesi


Kategoriler


Sayfalar

Yemek Tuzlu İse Ne Yapmalı?

Yemek yapmak keyifli olduğu kadar da zordur. Bir gün uygulanan tarif başka bir gün farklı lezzetler ortaya çıkarır. Saatler boyu uğraşılarak verilen emekler bazen tuzlu yemekler yüzünden neredeyse boşa gider. Tadı eksik olan yemeğe çözüm tuz ilave etmek olabilir ama çok tuzlu olan yemeği kurtarmak da mümkündür.

Bir tencere çorba pişirdiğinizde biraz tuzlu olduğunu düşünürseniz bir iki kaşık süt ilave edebilirsiniz. Sütün tadı tuzu dengelerken çorbanıza da farklı bir lezzet katacaktır. Süt yerine tuzu azaltmak için ekleyeceğiniz her damla su çorbanızın tadının yavanlaşmasına neden olacaktır. Yine tuzlu yemekler için aklınızda kalacak başka bir yöntem de patates olmalıdır. Patates içerdiği nişasta sebebiyle aşırı tuz çeken bir yapıya sahiptir. Tencereye atacağınız bir adet dilimlenmiş patates yemeğinizin kurtulmasını sağlar. Hiçbir şekilde tuzunu ayarlayamadığınız ve çok fazla tuzlu olan et yemekleri için ise bir başka kapta hazırlayacağınız yeni sos yardımınıza koşar. Etleri yeni sosa geçirerek yemeğinizi kurtarmış olursunuz. Kalan tuzlu sosu ise ikiye bölerek dondurabilir ve başka bir yemekte kullanmak üzere saklayabilirsiniz.

Koca bir tencere yemeğin sadece tuz fazlalığı sebebiyle boşa gitmesini kimse istemez. Tuzlu yemeklerle karşılaştığınızda tencerenin içine bir dilim kızarmış ekmek atabilirsiniz. Yemeğin suyu normale döner dönmez tencereden alacağınız ekmek sizi büyük bir sıkıntıdan kurtarmaya yetecektir. Yemek hafif tuzlu olduysa tencereye ekleyeceğiniz iki adet kesme şeker tadı dengelemeye yarayacaktır.

 
Yazar Hakkında

Diray

En Güzel ve En Lezzetli Yemek tariflerini siz ziyaretçiler için tek tek deneyerk oluşturuyorum. Sitedeki bütün tarifler bana aittir.Yorumlar


No comments yet! Be the first:

Your Response


Ücretsiz Makale Paylaş agar io oyna agar io pvp silkroad pvp serverler silkroad 110 cap serverler Film Seyret Game of Thrones izle yabancı dizi izle

Çok Okunanlar - Tüm Kategoriler