instagram takipçi hilesi instagram takipçi instagram beğeni hilesi


Kategoriler


Sayfalar

Yarı Belgesel Film: 127 Saat

127 Saat Filmi

Aranızda benim gibi yaşanmış gerçek hayattan esinlenerek kurgulanan filmleri sevenler varsa bu yazı mı sonuna kadar okumalı. Zira böyle bir film ile karşılaştığınıza hiç ama hiç pişman olmayacaksınız.

Ben gerilim ve macera filmlerini çok seviyorum. İzlerken böyle ellerimin terlemesi, 'koşsana bee koş', 'ay bak öldürcekler kıss gitsene şuradan' şeklinde tepkiler vererek ekrana kilitleniyorum.


127 saat filmini izlerken bazı yerlerde gerçekten bakamadım. Gözlerimi yarı açık yarı kapalı şeklinde azcık ucundan bakıp ay yok dayanamayacağım dedim. Sonunda filmin gerçek bir hikayeden kurugulanmış olduğunu görünce gerçek kahramanımız olan Aron Lee Ralston ile tanışmış oldum.

gerilim filmleri
127 Saat Filmi

Filmin 2010 yılında çekildikten sonra 2011 yılında gösterime girdi. Aron Lee Ralston isimli dağcının hayat hikayesinden esinlenen filmde James Franco oynadı. Ralston, 2003 yılında güneydoğu Utah'ta yaptığı bir kanyon geçişi sırasında yaşadığı kazadan kurtulmasıyla tanınmıştır.

Sağ kolunu sıkıştıran kaya parçası yüzünden beş gün yedi saat boyunca kanyonda kalan ABD'li, kurtulmak için yanındaki çakıyla kolunu kesmek zorunda kaldı. Sıkıştığı yerden kurtulsa bile, güvenli bölgeye geçmek için yaklaşık 20 metre yükseklikteki dik kayalıktan aşağı inmek zorunda kaldı.

ölüm kalım meselesi
Gerilim Filmleri

Yürüyüşü sırasında Eric ve Monique Meijer çifti ile oğulları Andy'e rastladı. Hollandalı aile Raltson'a su verdi ve yetkilileri durumdan haberdar etti. Ralston kan kaybından öleceğini düşündüyse de, ailesinin kayıp bildirimiyle aramalara yeni başlamış kurtarma ekipleri, helikopterle gelerek, kolunu kesişinden altı saat sonra onu kurtarabildi.


Filmi izlerken ben olsam ne yapardım diye o kadar çok düşünmüştüm ki heralde çaresizce beklerdim. İnsanın kolunu kesmesi ne biliyim gerçekten zor ve ürükütücü geliyor bana. Peki siz olsaydınız ne yapardınız? Yanınız da bulunan çakı ile kolunuzu kesip kurtulmaya mı çalışırdınız yoksa orada öylece kurtulmayı mı beklerdiniz?
Bu arada Ralston kaza sonrasında da tırmanışlarına devam eden birisi öyle ki, bu tutkusu ona Colorado'da ki fourteener'in tamamına, kışın ve yalnız başına tırmanan ilk kişi olma özelliğini verdi.

Okuduktan sonra kalbinizden gelen ne varsa çekinmeden yazın, zira yazdıklarınız benim için çok kıymetli!Yazar Hakkında

Gözde

Blogumda sizler için güzellik alışveriş, mutfağım ve kendin yap kategorilerinde hayatınızı kolaylaştıracak küçük tüyolar veriyorum. Kim bilir belki bir gün yazdıklarım mutluluk yedek anahtarınız olur :)


Yorumlar


No comments yet! Be the first:

Your Response


Ücretsiz Makale Paylaş agar io oyna agar io pvp silkroad pvp serverler silkroad 110 cap serverler Film Seyret Game of Thrones izle yabancı dizi izle

Çok Okunanlar - Tüm Kategoriler