instagram takipçi hilesi instagram takipçi instagram beğeni hilesi


Kategoriler


Sayfalar

Düşlerin Terzisi - The Dressmaker

Düşlerin Terzisi


Geçtiğimiz haftalar da Dağınık Anne'nin haftanın blogu etkinliği ile Film Gündemi yani sevgili Zülal'in blogunu keşfetmiştim. İçerik olarak o kadar zengin bir blog ki özellikle film izlemek isteyenler kesinlikle uğramalı derim. 

Haftasonu için film arayışı içerisindeyken hemen Zülal'in blogunu talan ettim. Bir o tarafa bir bu tarafa koştururken bir baktım karşım da Kate duruyor. Hemen açtım izledim tabi.

Kate demişken sanki en yakın arkadaşım gibi bahsettim bizim Kate Winslet canım işte. Ben bu hatunun hastasıyım onun oyandığı her filmi ne olursa olsun izlerim. Titanik, Sil baştan, The Holiday, Hayallerin Peşinde ve daha birçok filmini severek izlemişimdir.


Gelelim izlediğim son filmi 'Düşlerin Terzisi'ne. Film başlar başlamaz müzikle beraber huhu bizim kız estirecek dedim, nitekim de dediğim oldu. Tozu dumana kattı desem yeridir hani. İzleyenler bence beni anladı :)

The Dressmaker
Güzelliğe bakar mısınız :)

Film ile ilgili eleştirileri okurken Komedi mi Dram mı belli değil şeklinde bazı yorumlar okudum. Herkes filmi sevecek diye bir kural yok bazı yerler de geçişler keskin olduğu için bu eleştiri de yapılmış olabilir saygı duyarım.

Gelelim Düşlerin Terzisini merak edenlere. Rosalie Ham tarafından yazılan kitap bir ilk kitap olmanın zaaflarını taşıyor. Film muhafazakar ve bir o kadar da sevgisiz kalmış kasaba halkının yüreklerini değil ama görünüşlerini yumuşatan terzi Tilly Dunnage (Kate Winslet) etrafında dönüyor.


Tilly Dunnage güzel, yetenekli ve sıra dışı bir kadındır. Vicdanında taşıdığı büyük bir yükle, annesi Molly’yi bulmak için doğduğu kasabaya döner. Tilly artık kasabada bir yabancı sayılmakta ve katil olarak suçlanmaktadır. Geçmişin yaraları ile döndüğü bu yerde Tilly’yi kasabalıya yaklaştıran şey Tilly'nin eşsiz terzilik yetenekleri olur. 

Acılar yerini kahkahalara bırakırken Tilly modacı kimliğiyle kasabanın kadınlarını adeta baştan yaratır. Bu arada geçmişini haksız bir şekilde karalayanlardan tatlı tatlı intikamını almaya başlayan Tilly kasabanın yakışıklısı Teddy’yekalbini kaptırınca bu aşkın ona tahmin edemeyeceği şeyleri yaptıracağını görecektir.

Filmin konusu bu şekil de belki aranız da izledikten sonra beğenenler olacaktır beğenmezseniz de çok şey yapmayın kapatın gitsin :) Son olarak Oscar ödüllerin de Kate, Leonardo sahnedeyken çok güzel bakmıyor muydu sizce de?
 
Okuduktan sonra kalbinizden gelen ne varsa çekinmeden yazın, zira yazdıklarınız benim için çok kıymetli.Yazar Hakkında

Gözde

Blogumda sizler için güzellik alışveriş, mutfağım ve kendin yap kategorilerinde hayatınızı kolaylaştıracak küçük tüyolar veriyorum. Kim bilir belki bir gün yazdıklarım mutluluk yedek anahtarınız olur :)

gozdeninevinden.blogspot.com.tr


Yorumlar


No comments yet! Be the first:

Your Response


Ücretsiz Makale Paylaş agar io oyna agar io pvp silkroad pvp serverler silkroad 110 cap serverler Film Seyret Game of Thrones izle yabancı dizi izle

Çok Okunanlar - Tüm Kategoriler