instagram takipçi hilesi instagram takipçi instagram beğeni hilesi


Kategoriler


Sayfalar

Asus ZenFone 2 Teknik Özellikleri

Şimdi de Sizlere Akıllı İnceleme Başlığında Adını Daha Çok Kaliteli Bilgisayarlarından Dolayı Duyduğumuz Bir Markanın Akıllısını Tanıtacağım. Bu Akıllının Adı: Asus ZenFone 2. Hadi Birlikte İnceleyelim:

Asus ZenFone 2 ' nin Ekran ve Tasarımından İncelemeye Başlayalım:


 

Bu akıllı için Asus firması renk seçenekleri olarak altın, kırmızı, beyaz, siyah ve gri renklerini uygun görmüşler. 

              Tabii bu renk seçenekleri ülkeden ülkeye göre yani pazarın şartlarına göre değişiklik göstermektedir. 

              Cihazın ekran boyutu ise 5.5 inç kadar. Yani diğer rakiplerinin birçoğu ile aynı boyuta sahip. 


              Asus ZenFone 2 ' nin ekran özelliklerine gelecek olursak: Cihazın ekranı çizilmeye karşı dirençlidir.
Bu durum artık lüks olmaktan çıktı ve bir ihtiyaç haline geldi. Bunu kabul etmemiz gerekiyor bence. Sizce de öyle değil mi?

              Ayrıca yine bazı rakiplerinde de olan bir özelliğe sahip. Nedir o?Eldivenle bile kullanılabilen ve üzerinde iz bırakmayan yapıya sahip bir ekran...

             Akıllının ekran çözünürlüğü ise 1080 x 1920p yani FHDkalitesindedir. Bu ekranın piksel hassasiyeti ise 401 PPI seviyesinde. Yeterli bence. Bu anlattığım özelliklere sahip ekranda kullanılan teknoloji ise IPS LCD' dir. Bu teknolojinin kullandığı dokunmatik ise yine kapasitiftir. Son olarak cihaz ekranının gövdesine oranı ise yaklaşık %70 seviyesindedir.           Asus ZenFone 2 ' nin İşletim Sistemi ve Batarya Özelliklerine de Bakalım:
              Bu akıllı cihazın batarya teknolojisi Lityum Polymer' dir. Bu teknolojiye sahip bataryanın güç kapasitesi ise 3000 mAh seviyesinde. Ayrıca bataryanın değişebilirlik özelliği de yoktur, unutmayalım.

              Ayrıca bu batarya hızlı şarj özelliği ile yaklaşık yarım saatte yarı dolum sunabiliyor. Batarya bu kadar. Şimdi de işletim sistemine bakalım: 


Cihazın işletim sistemi ise Android' in Lollipop versiyonudur.Asus' un planladığı yükseltilebilir versiyonu ise Marshmallow' dur. Yani 6.0 versiyonu.

Sırada Asus ZenFone 2 ' nin Donanım Özellikleri Var:
  İşlemci ile başlayayım: Asus ZenFone 2 ' nin işlemcisi 64 bitlik bir mimariye sahip. Akıllının sadece ana işlemcisi bulunuyor. Yani diğer incelediğim  akıllılarınki gibi 2 boyutlu bir işlemciye sahip değildir. Bu ana işlemci 4 çekirdekli ve 2.33 GHz frekans değerine sahip. 

             Bu bir akıllı için epey bir şey. Düşünsenize benim bilgisayarımdan bile daha hızlı :) Firma, Asus ZenFone 2 ' nin işlemcisi için Intel Atomyongasını uygun görmüştür.

Geldik RAM' ine. Cihazın4GB' lik bir belleği var. İtiraf etmeliyim: Benim bilgisayarım da bu değeri kullanıyor. Bu, bir cep telefonu için yeterli bir düzey bence. Tabii fantastik şeyler beklemiyorsanız.

  Şimdi de hafıza birimine bakalım: Asus ZenFone 2 ' nin hem kendi hafızası var hem de hafıza kart desteği mevcut. Kendi hafızası seçenekli bir vaziyette.
Yani firma müşterilerine 16 GB32 GB ve 64 GB gibi seçenekler sunmuştur. 

              Diyelim ki bunlar bana yine de yetmez dediniz.Hiç önemli değil. Çünkü Asus ZenFone 264 GB' ye kadar hafıza kart destekleyebiliyor. E, daha ne olsun? Öyle değil mi?             Gelelim Asus ZenFone 2 ' nin Kamerasına:
  Asus ZenFone 2, hem ön kameraya hem de arka kameraya sahip bir telefondur. İlk önce ana kamera da dediğimiz arka kamerasının özellikleri ile başlayalım: 

Telefonun arka kamerası 13 Mega Piksel seviyesinde bir çözünürlüğe sahip. Ayrıca bu kameraÇift Led Flaş özelliğini de barındırıyor. Kameranın diğer özellikleri ise şunlar: Yüz Tanıma,HDR, Coğrafi Konum Etiketleme, Gülümseme Yakalama ve Otomatik Odaklama vesaire.

  Geldik arka kameranın video kısmına: Asus ZenFone 2 ' nin arka kamerası Full HD yani 1080p çözünürlüğünde video kaydı yapabilmektedir. Bu kalitedeki bir videonun fps değeri ise yine 30' dur. 

              Arka kamerayı az - çok inceledik. Sıra ön kamerada: Telefonun ön kamerasının çözünürlüğü ise 5 Mega Piksel' dir. Ön kameranın video kaydı yine 1080p' dir ve fps değeri de yine 30' dur.                    Sıradaki Gelsin: Asus ZenFone 2 ' nin Bağlantı Özellikleri:

              İlk önce ağ bağlantı özelliklerinden başlayayım: Telefonun her türlü mobil şebeke desteği mevcuttur. Buna 4.5G' de dahildir. Burada dikkati çeken husus ise cihazın çift hattı destekliyor olmasıdır. Hem de bir hat aktif iken diğerinin de-aktif olması gibi eski bir alışkanlık da yoktur.
Fakat 3G Görüntülü Görüşme özelliği maalesef yoktur. 

              Evet, ağ bağlantıları kısa idi. Şimdi sırada kablosuz bağlantı özellikleri var. Kablosuz bağlantı dediğimizde ise cihazın şu  tarz özellikleri karşımıza çıkmaktadır: Bluetooth, NFC ve Wi- Fi. 

              Ancak Wi - Fi konusunu biraz açmak gerekiyor. Çünkü Asus ZenFone 2 ' de Wi - Fi DirectWi - Fi Hotspot ve MIMO gibi çeşitli Wi - Fi özellikleri mevcuttur. Bu tip terimleri daha sonra Akıllı Terim başlığı altında inceleyeceğim. Ayrıca cihazın A-GPS ve GLONASS tipi navigasyon özelliklerini de unutmayalım.

  Şimdi de telefonun USB tipi bağlantı özelliklerine bakalım: Telefonun USB versiyonu 2.0' dır. Yani şuanki piyasa şartlarında eleştiriyi hak eden versiyonudur bence.
Ancak bunun yanında güzel özellikler de yok mu? Tabii ki var: USB Tethering ve USB On The Go özellikleri mevcuttur. Bunlar işe yarar özelliklerdir.                   Son Olarak da Asus ZenFone 2 ' nin Diğer Özelliklerine Göz Atalım: 

              İlk önce olmayanlardan başlayayım: Cihazın parmak izi okuyucu gibi bir özelliği bulunmuyor. Bu bence olmasa daha iyi olur. Yani güvenlik açısından zaafiyet yaratabilecek bir durumdur bence.

              Ayrıca cihaz su ve toza karşı da dayanıklı bir yapıda değildir. Bunların haricinde, bazen can sıkıntısını giderebilecek bir özellik olan Radyo,Asus ZenFone 2 ' de bulunmuyor maalesef.

              Olmayanlar bildiğim kadarıyla bu kadardı. Şimdi de olanlarageçelim: Telefonun 3 farklı renge sahip led bildirim ışığı mevcuttur. Ayrıca Yakınlık, Ortam Işığı, Jiroskop, Pusula gibi sensörleri de vardır. 

              Bunlar da verimlilik açısından bizi etkileyecek unsurlardır. Sizce de öyle değil mi? Bunların haricinde çıkış tarihi konusuna gelirsek: Asus ZenFone 2 ' nin ülkemizdeki satışa sunumu 2015' in Temmuz ayına denk gelmektedir.

              Yine bir Akıllı İnceleme tanıtımının sonuna geldik. Ben yorumlamaya çalıştım. Takdir, siz değerli okuyucularındır. 

              Bu yazı, Akıllı İnceleme tarafından 26.04.2016 tarihinde yazılmıştır.


Yazar Hakkında

Akıllı İnceleme

Akıllı Telefon İncelemelerini - Akıllı Telefon Karşılaştırmalarını Takip Edebilirsiniz


Yorumlar


No comments yet! Be the first:

Your Response


Ücretsiz Makale Paylaş agar io oyna agar io pvp silkroad pvp serverler silkroad 110 cap serverler Film Seyret Game of Thrones izle yabancı dizi izle

Çok Okunanlar - Tüm Kategoriler