instagram takipçi hilesi instagram takipçi instagram beğeni hilesi


Kategoriler


Sayfalar

Toplist 25 Siteni Ekle, Hit Kazan

Toplistler; webmasterlerin kendi sitelerinin hitlerini artırmak adına açılan sitelerdir.

Bu sitelerin genel amacı, buralara eklenen sitelerin azda olsa küçük bir reklamını yapmaktır. Bildiğiniz gibi SEO’nun yapı taşlarından birisi de backlink dir.

Toplistlerde sizin ücretsiz backlink kazanmanıza yardımcı olur. Temel mantık sitenizin kategorisini, açıklamasını ve URL’sini girmenizden ibarettir. Toplistler siteleri kategorilere göre ayırırlar, böylece toplistleri ziyaret eden kullanıcılar aradıkları sitelere daha kolay ulaşabilirler. Ayrıca PR değerlerinin yüksek olmaları ve “dofollow” link vermeleri google’da üst sıralara çıkmanıza ve PR değerinizin artmasına yardımcı olur. Her şeyde olduğu gibi toplistlere link eklemeninde bir sınırı var. Bir çok topliste kayıt olursanız toplistlerin verdiği kodlarla siteniz çöplüğe döner. Bunu da hem siz istemezsiniz, hem de Google.

Bir başka benim gözlemlediğim olay ise, Google nin sayfa açılımına önem vermesi. Yani, sizin sayfalarınız ne kadar çok olursa olsun, onlar açılmadıktan sonra bir işe yaramıyor.

Bunun farkında olan siteler sayfa açılımını sağlamak için, sürekli diğer sayfalara yönlendirici resim yada yazılar koyarak, gelen izleyicilerine aradıklarının bir sonraki sayfada olduğunu belirtiyorlar. Bu normalde daha çok sayfa açılımı demektir. Ne kadar çok sayfa açılırsa, üst sıralarda yer almanız o kadar netleşir. Toplistlere eklenen linklerin bir faydası da, sitenizin daha çok kullanıcıya, daha çok sörf yapan insana ulaşmasını sağlamaktır. Bunu yaparken de toplistler de aramanız gereken çok fazla bir şey yoktur. Ha bu demek değildir ki, yeter ki toplist olsun, biz ekleyelim.

Bu mantıkta geçerli bir mantık değildir.

Bizim size tavsiyemiz şudur; Eklediğiniz toplist sayfasını günde en az bir kere takip etmenizdir. Bu size artı bir avantaj sağlayacaktır. Çünkü toplist mantıkları genellikle, ne kadar ziyaretçi olursa toplist sıralamasında o kadar yükseklerde olursunuz. Ayrıca ekleme yapacağınız toplistin PR değerinin mümkün olduğunda yüksek olmasına dikkat edin. Hiç açılmayan ya da günlük çok az ziyaretçisi olan bir topliste sayfanızı, sitenizi eklemeniz size bir fayda sağlamayabilir.

Yukarda anlatılan konuları biz kendi sitemizde olabildiğince tatbik etmeye çalışıyoruz. Elimizden geldiğince, sitemize eklenen ve eklenecek olan sitelerin, sayfaların PR sini yükseltmeye çalışıyoruz. Sizden isteğimiz, toplist25 den aldığınız kodları mutlaka sitenizde isterseniz her sayfada, isterseniz çok açılan bir sayfada göstermenizdir. Bunu yaparsanız, karşılıklı bir olay olacağı için, herkes bundan rahatlıkla faydalanacaktır.

Buraya kadar okuduğunuz için, teşekkür ediyor, kazancınızın bol olmasını diliyoruz.
Yazar Hakkında

ahmet

Erzurum


Yorumlar


No comments yet! Be the first:

Your Response


Ücretsiz Makale Paylaş agar io oyna agar io pvp silkroad pvp serverler silkroad 110 cap serverler Film Seyret Game of Thrones izle yabancı dizi izle

Çok Okunanlar - Tüm Kategoriler