instagram takipçi hilesi instagram takipçi instagram beğeni hilesi


Kategoriler


Sayfalar

E-Ticaret Yasası

6563 no’lu Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun'un yürürlüğe girmesi ile birlikte e-ticaret piyasası yeniden rezive edildi ve terim yerindeyse taşlar yerine oturdu. Peki bu yasa değişiklikleri ile birlikte tüketiciler ve e-ticaret yapan firmalar için neler değişti ?
Tüketiciler için değişiklikler
İstenmeyen e-posta ve SMS dönemi sona erdi
Yeni kanunla birlikte internetten alışveriş anlamında en çok şikayet edilen konuların başında gelen istenmeyen e-posta ve SMS gibi uygulamalar büyük oranda azaldı. Yazılı ya da elektronik olarak alınmış herhangi bir onay olmadan, şirketlerin tüketicilere ileti gönderme oranı düştü. Tüketiciler için daha az gerilim anlamına gelen bu değişiklik, e-ticaret şirketleri için farklı pazarlama metodlarına yönelimi arttırdı.
Kişisel bilgiler yasa ile korundu
Yeni kanun bilgi verme yükümlülüğü ve kişisel verilerin korunması alanında önemli değişimleri beraberinde getirdi. Kişisel veriler, eğer 3. kişilere iletilecekse veya başka amaçlarla kullanılacaksa, kişisel veri sahibinin onayının alınması zorunlu hale geldi. Bu değişikliklerle büyük bir yasal boşluk kapanmış oldu. Kişisel verilerin bilgi ve onayımız haricinde firmalar ve pazarlama şirketleri arasında el değiştirmesinin önünü kapattı.
Reddetme hakkı sunuldu Yeni yasayla tüketicilere aldıkları e-posta, SMS gibi ticari elektronik iletileri diledikleri zaman ve gerekçesiz olarak almayı reddetme hakkı sunuldu. Cezai yaptırımlar açısından ise, ticari iletinin reddedilmesi, bu iletinin içeriği, bilgi verme yükümlülüğü ve elektronik ortamda sipariş verilmesine ilişkin düzenlemelere aykırı davranan şirketlere para cezası verildi.E-ticaret şirketleri için değişiklikler..

Antalya web tasarım
Yazar Hakkında

Elit SEO

Elit SEO


Yorumlar


No comments yet! Be the first:

Your Response


Ücretsiz Makale Paylaş agar io oyna agar io pvp silkroad pvp serverler silkroad 110 cap serverler Film Seyret Game of Thrones izle yabancı dizi izle

Çok Okunanlar - Tüm Kategoriler