instagram takipçi hilesi instagram takipçi instagram beğeni hilesi


Kategoriler


Sayfalar

Ülkemizde Sınav Sistemi

            Ülkemizde birçok alandan farklı farklı sınavlar yapılmaktadır. Lise, üniversite, kamu personeli, akademik gibi birçok alanda yer almak için çeşitli sınavlara girmeniz gerekmektedir. Hepsinin farklı içerikleri ve hesaplamaları bulunmaktadır.

            Bu bakımdan ülkemiz sınavlar ülkesi olarak nitelendirilebilir. Özellikle 2014 sınavlar açısından zenginlik göstermiştir. Fakat 2014 sınavlarının verimi ise tartışmaya değer bir hal almıştır. Sürekli değişen ve zorlaşan sınav sistemi bu yılda birçok insanı zorlamış bulunmaktadır. Üniversitelerde lisans veya önlisans programlarına yerleşmeniz için lys-ygs sınavlarına girmeniz gerekmektedir. Kamu kurumlarında memur olmak için kpss, akademik kariyer için ales ve yds gerekmektedir. Tüm bunlarda hazırlanmanız gereken birçok sınav olduğuna işaret etmektedir. 2014 yılında yapılan sınavlardan kpss, yds, lys, ygs, ales, dgs gibi birçok sınavda binlerce öğrenci ter dökmüştür. Bu yıl geçen yıllara oranla en zor geçen sınav yılı olarak nitelendirilmektedir. Ales ve dgs de yapılan soru sayısı değişikliği, kpss formatının değişmesi kpds ve üds’nin birleşip yds formatına girmesi gibi birçok sebepten dolayı birçok insanın sınavı beklediği gibi geçmemiştir. Bu yüzden bu yıl sınavlara tepkiler yağmaktadır. Her sınav birbirinden farklı dersleri, soru sayısını, konu içeriğini kapsamaktadır. Bu yüzden hepsinde de farklı hesaplamalar kullanılmaktadır.

            2014 yılı sınavlar olarak ülkemizi bir hayli zorlamış bulunmaktadır. İnsanların değişen sınav sisteminin hızına yetişememe ve yeni formatları benimseyemeden yenilerinin gelmesi de insanlar üzerinde olumsuz etkiler yaratmaktadır.

İzmir Yabancı Dil Kursları
Yazar Hakkında

Elit SEO

Elit SEO Reklam Yazılım Tasarım


Yorumlar


No comments yet! Be the first:

Your Response


Ücretsiz Makale Paylaş agar io oyna agar io pvp silkroad pvp serverler silkroad 110 cap serverler Film Seyret Game of Thrones izle yabancı dizi izle

Çok Okunanlar - Tüm Kategoriler