instagram takipçi hilesi instagram takipçi instagram beğeni hilesi


Kategoriler


Sayfalar

Muşamba

muşamba

Muşamba

Genel olarka muşamba, denildiğinde tarif edilmek istenen şey PVC veya Linolyum'dur. Geçmişte soba altında kullanılan muşambaların büyük ebatlılaryla evlerde döşenirdi. Ne yazık ki bu tarz malzemeler 2.00 - 3.00 mm toplam kalınlığa sahip olduğu için ısı anlamında avantaj sağlamamaktaydı. Gerçi o dönem amaçlanan ısıdan ziyade zemini düzgün bir malzemeyle kaplamaktı. Günümüzde hem ev tipi hem de ticari tip pvc'ler üretilmektedir. Eğer muşamba derken evde kullanılacak bir üründen bahsediyorsanız konut tipi, iş yeri, ofis, depo, genel alanlar için düşünüyorsanız ticari tip bir zemin kaplama malzemesi olan PVC veya Linolyum'u kast ediyorsunuzdur. Asıl muşamba Ticari kullanıma dayanıksızdır.

Yeni Trend Zemin Kaplama Malzemeleri

Rulo Pvc Zemin Kaplama

Poliüretan esaslı bir zemin kaplama malzemesi olup, üretim teknolojisine bağlı olarak içeriğindeki doğal malzeme kullanım oranı değişiklik göstermektedir. Pvc zemin kaplama malzemelerinin konut tipi ve ticari tipi vardır. Şirketimiz dünyanın en büyük Pvc zemin kaplama malzemeleri üreticileri Tarkett, Gerflor ve Forbo'nun bayiliğini yapmaktadır.

LVT

Lüks vinil karosu olarak da bilinen LVT kısa sürede ofis ve mağaza segmentlerinde kendine yer bulmuştur. Pek çok şirket mağazalarında pvc esaslı bu lüks vinil karolarını tercih etmektedir.

Linolyum

Keten tohumu, bezir yağı, mantar, ağaç kökleri ve bitkilerden elde edilen renk pigmentleriyle oluşturulan %100 doğal bir zemin kaplama malzemesidir. Dünyada 3 büyük linolyum üreticisi vardır ancak bunlardan iki tanesi -yani Tarkett ve Forbo- Türkiye pazarında yer almaktadır.

Epoksi (Epoxy)

Toz halindeki bir kimyasal olan epoksi, suyla karıştırılıp, düzgün zemine yayılarak uygulanır ve dayanıklılık anlamında çok güçlüdür. Konsepte bağlı olarak ofis alanlarında kullanılsa da asıl kullanım alanı üretim yerleri depolama alanlarıdır. Son yıllarda konsepte bağlı olarak cafe ve restoranlarda da görmekteyiz.
Yazar Hakkında

Irmak

Mast Yapı ve Zemin Kaplama


Yorumlar


No comments yet! Be the first:

Your Response


Ücretsiz Makale Paylaş agar io oyna agar io pvp silkroad pvp serverler silkroad 110 cap serverler Film Seyret Game of Thrones izle yabancı dizi izle

Çok Okunanlar - Tüm Kategoriler