Kategoriler


Sayfalar

Anchor Text Nedir ?

Web sayfalarında veya genellikle kullanmış olduğumuz makalelerimizde grafik yerine kelimeyi kullanmış olursak bunun adı anchor Text olmuş oluyor.

Bunu örnekleyecek olursak eğer;

Nurullah ERDOĞAN  Ankara SEO Uzmanı olarak kurumsal ve bireysel kişilere hizmet vermektedir.

<a href="http://www.nurullaherdogan.com.tr">Nurullah ERDOĞAN  Ankara SEO Uzmanı</a> olarak kurumsal ve bireysel kişilere hizmet vermektedir.

Bu şekilde anchor link yaparak hem sitenize giren ziyaretçilerinize hemde arama motorlarına anchor link ile verdiğiniz linki daha iyi tanımasına yardımcı olursunuz. Anchor text Google tarafından gerçekten çok dikkate alınan bir unsurdur. Anchor Text işlemini doğru şekilde yaparsanız eğer hedef kelimeniz de ciddi oran da sıralama artışı olacaktır.

Çoğu Web Tasarımcı ve SEO’cu diye geçinen para avcıları bu tür detayları ya bilmezler ya da uğraşmak istemezler. Bu da sizin için kesinlikle en büyük yanlışlardan biri olur. Bu yüzden yaptırdığınız çalışmaları kontrol etmeniz de fayda var.

Peki etkili Anchor Text nasıl kullanılmalıdır?

Genellikle Web sitelerinden backlink alırken dikkat etmemiz gereken anchor text kullanımına özen göstermektir. Bu kısımda etkili anchor text kullanımını anlatacağım sizlere. Anchor text kullanımında bazı önemli kurallar mevcuttur. Bu kurallar aşağıda bulunmaktadır. Kullanıcı tarafından bilinçsiz olarak kullanılan anchor text web sitenizin durumunu iyileştirmek yerine berbat bir hale sokabilir. Bu şekilde olan web siteleri Google spam filtreye sokarak sitenizi cezalandırır ve ulaşmak istediğiniz yere asla ulaşamaya bilirsiniz.

Anchor Text Seçimi: SEO için çok önemli olan Anchor Text aslında Backlink için çok önemlidir. Mutlaka siteniz ile içeriğinizin uyumlu olması 1. Altın kuraldır. Örnek verecek olursak, bir tane Hosting sitesi düşünün ve bu sitede bir anchor text yayımlanacak ve anchor text Pizza ile ilgili Google tabii ki bu anchor text’i yayımlayacak ancak site ile anchor text’in farklı olduğunu gördüğü anda web sitenizi spam’a sokarak farklı filtre cezaları ile cezalandırır.

Anchor Text Çeşitliliği: Kullandığınız Anchor Textleri sürekli olarak yenileyin. Yenilemediğiniz taktirde siteniz Bomb filtresine düşer. Bomb adını verdiğimiz filtreye düşmesini istemiyorsanız kesinlikle Anchor Textleri farklı şekillerde işlemeye çalışın.

Site İsmini Kullanabilirsiniz: Sitenizin text ( ana başlık ) kısmını kullanarak Anchor Text yapmak size çok büyük artılar kazandıracaktır. Bu Anchor Textleri forumlar ve bloglar’da paylaştığınızda Google bunların doğal bir yapıya sahip olduğunu düşünerek sitenizin kalitesini artıracaktır.

Anchor Text Alt Sayfada Kullanımı: Anchor Textleri alt sayfalarda da kullanmak haliyle çok büyük bir şekilde sitenizi etkileyecektir. Direkt olarak sitenizin ana domainini Anchor Text’de kullanmak oldukça zararlıdır. Bu işlem sitenizi Spam’a sokmaya tetikler. O yüzden Anchor Text kullanırken vermiş olduğunuz bağlantılarla ilgili Anchor Text kullanmanız gerekmektedir. Örneğin; Yeni Bloglarda Hosting Seçimi Nasıl Olmalıdır ? bu makalemde anchor textim Yeni Bloglarda Hosting Seçimi Nasıl Olmalıdır? bağlantı adresim ise şu şekilde; http://www.nurullaherdogan.com.tr/yeni-bloglarda-hosting-secimi-nasil-olmalidir/ bu şekilde yaptığımızda sayfayı Google’daki değerini artırmış olur, hemde sitemizin spam’a düşmesini engelledi. Bütün işlemlerde bu kurala uymak yaptığınız SEO için size çok büyük etki olarak yansıyacaktır.

Başka makalelerde görüşmek üzere!

Nurullah ERDOĞAN
Web Tasarım & SEO Uzmanı
Yazar Hakkında

Nurullah

Nurullah ERDOĞAN  Ankara SEO Uzmanı


Yorumlar


No comments yet! Be the first:

Your Response


Ücretsiz Makale Paylaş agar io oyna agar io pvp silkroad pvp serverler silkroad 110 cap serverler Film Seyret Game of Thrones izle yabancı dizi izle

Çok Okunanlar - Tüm Kategoriler