instagram takipçi hilesi instagram takipçi instagram beğeni hilesi


Kategoriler


Sayfalar

Li-Po Batarya Ve Şarj Cihazı

Lityum Polimer Bataryalar gelişen son teknolojiyle üretilmiş yeni nesil bataryalardır. Li-po olarak adlandırılan bataryalarda gerilim düştüğünde sistem çalışmamaya başlar bataryanın tamamen boşalmasını beklemek yerine tahmini bir süre tutup ona göre şarj etmeniz daha faydalı olacaktır. Li-po bataryalar birçok robotik projede sıklıkla kullanılırlar.

 

Yüksek performanslı bu bataryalar aynı zamanda ciddi sonuçlar doğuracak türden tehlikeli bataryalardır. Kullanımı esnasında mutlaka deneyimli kişilerce birlikte denenmelidir. Çocukların ulaşamayacakları yerlerde saklanmalıdır. Kullanıcı hatasından veya farklı nedenlerden ötürü patlama riskleri taşırlar. Kesinlikle uçları kısa devre edilmemelidir. Doğru akım değerlerinde şarj edilmelidir. Şarj esnasında şarja takılı halde unutulmamalıdır. Batarya uygun akım değerleriyle çalışan aktüatörlerce kullanılmalıdır aksi halde zorlanma yaşayan bataryaların hayati taşıyan durumlara sebep olacağı unutulmamalı dikkatle ve özenle kullanılmalıdır. Batarya yanıcı, kesici ve delici malzemeler ile birlikte bulundurulmamalıdır. Aşırı ısı ve ateşten uzak tutulmalıdır. 14 yaşından küçüklerin kullanımı gözetim altında olmalıdır. Uygun olmayan kullanımlar patlama ve yanmaya neden olur.Tüm bu nedenlerden ve diğer hatalı kullanımlardan doğacak her türlü olumsuz sonuçlar kullanıcının sorumluluğundadır.

 

 

Robot yapmak isteyenlere malzeme bulmakta zorluk çekenler ve pahalı gelenlere http://www.robotyap.com/li-po-batarya-ve-sarj-cihazi sitesinde uygun robot parçaları satılmaktadır ilgisi olana şimdiden başarılar dilerim.Robot yapmak için güvenilir bir sitedir rahat bir şekilde alışveriş yapabilirisiniz.İsterseniz hazır yapılmış robotlar da bulunmaktadır onlarıda satın alabilirsiniz.
Yazar Hakkında

Recep

http://www.robotyap.com/li-po-batarya-ve-sarj-cihazi

http://www.robotyap.com/


Yorumlar


No comments yet! Be the first:

Your Response


Ücretsiz Makale Paylaş agar io oyna agar io pvp silkroad pvp serverler silkroad 110 cap serverler Film Seyret Game of Thrones izle yabancı dizi izle

Çok Okunanlar - Tüm Kategoriler