instagram takipçi hilesi instagram takipçi instagram beğeni hilesi


Kategoriler


Sayfalar

PERGOLA SİSTEMLERİ

İç ve dış mekan tasarımları kullanıcılar için çok önemli bir detaydır. Mekanları cezbeden yerler genellikle dış görünüşleri olur. Her türlü koşulda oturacak yer bulmak ise mekan sahipleri açısından en avantajlı yerlerdir. Yazın ve kışın aynı ısı değerinde yer bulmak neredeyse zor gibidir. Kışın dışarı çıkıp aktivite yapmak isteyenler için gidilecek yerlerin sıcaklığı önemlidir. Pergolalar bu tarz yerler için en uygun seçimler arasında yerini alır. Pergola, latince – pergula - kelimesinden gelir ve saçak anlamındadır.
İtalyanca’da ise pergola – gölgelik – anlamına gelir.Pergola sistemleri, dış mekanları bir kış bahçesine çevirerek, insanlara her mevsim oturma imkanı sağlar. Park ve bahçelerde bulunan pergolalar ister yarı açık ister açık şekilde de kullanılarak görsel bir zenginlik oluşturulabilir. Pergola etrafına çeşitli renk ve çeşitte çiçek düzenleri uygulanarak, hem estetik hem de fonksiyonel yönden çevreye güzellik katar. Pergola çeşitleri, dönel, yuvarlak, kıvrımlı, kare, dikdörtgen ve düz şekillerde olup isteğe göre de tasarlanabilir.
Kullanıcı sayısı da göz önünde bulundurularak, kapasite oranı ona göre ayarlanabilir. Pergolalar, altında oturma düzeneği olan ve insanların geçici bir süre dinlenmelerini sağlayan oturma birimleri olarak geçer. Pergola konstrüksiyonlarının dış darbelere karşı dayanıklı olması, uzun süreli kullanılması açısından son derece önemlidir. Yapısı ahşap ise eğer, kullanıldığı hammaddenin dayanıklılığı göz önünde bulundurulmalıdır. Çürüğe ve suya karşı dayanıklı olması gerekir. Yine aynı şekilde çelik bir yapı kullanılmışsa da paslanmaz çelik olmasına dikkat edilmelidir. Pergola sistemlerinin zemin bağlantı profillerinin alüminyum olması, toprakla olan teması bakımından da önem teşkil eder. Böylece hem aşırı rüzgarlı havalarda devrilip düşme riski ortadan kalkar. Pergolalar bağımsız bir yapı olduğu gibi bir tente ile birleştirilerek yeni bir sistem ortaya çıkarır.
Pergola tente sistemi olarak kullanılan bu mekanizma açılır kapanır olup, her türlü ortama kolaylıkla monte edilir. Yazın ve kışın isteğe bağlı açık ya da kapalı bir şekilde kullanılabilir.
Yağmura ve rüzgara karşı dayanıklı bir şekilde tasarlanan pergola tenteler, her desende ve her modelde bulunmaktadır.
Yazar Hakkında

ziyad

İrm Ajans


Yorumlar


No comments yet! Be the first:

Your Response


Ücretsiz Makale Paylaş agar io oyna agar io pvp silkroad pvp serverler silkroad 110 cap serverler Film Seyret Game of Thrones izle yabancı dizi izle

Çok Okunanlar - Tüm Kategoriler