instagram takipçi hilesi instagram takipçi instagram beğeni hilesi


Kategoriler


Sayfalar

İhlas Suresi

"İhlas" kelimesi genel olarak katıksız hale getirmek, arılaştırmak, birlemek anlamlarına gelmekle birlikte samimiyet, doğruluk ve içten bağlanmak anlamlarını da kapsamaktadır. Türkçe'de de kullanılan halis/muhlis kelimeleri de bu kökten gelmektedir. Yani her türlü karışımdan korunmuş, sade olan demektir. İslam dinindeki kullanımını da şöyle açıklarız: Bütün batıl dinlerden arınıp; dini bütünüyle, tamamen Allah'a has kılmaktır. Müslümanlar olarak ibadetlerimizde amel ve niyetlerimizi sadece Allah'a has kılarız. Bu yüzden ihlas suresi Tevhid akidesinin yani Allah'ı birlemenin en açık ve anlamlı ifadesidir.

İhlas Suresi Anlamı 1. De ki: O, Allah birdir. 2. Allah Sameddir. (Her şey O'na muhtaçtır ve O hiçbir şeye muhtaç değildir.) 3. O, doğurmamış ve doğmamıştır. 4. Onun hiçbir dengi yoktur. İhlas Suresi Kısa Tefsiri Yahudilerin Uzeyr, Hristiyanların İsa'ya (a.s) ve müşriklerin de "salih zatlar" olarak gördükleri ölmüş kişilerin kabirlerine ve putlarına ibadet ediyoruz demelerine red olarak inmiş olan surelerden bir tanesidir.
Yazar Hakkında

Woody

İhlas suresi sitesi.


Yorumlar


No comments yet! Be the first:

Your Response


Ücretsiz Makale Paylaş agar io oyna agar io pvp silkroad pvp serverler silkroad 110 cap serverler Film Seyret Game of Thrones izle yabancı dizi izle

Çok Okunanlar - Tüm Kategoriler