instagram takipçi hilesi instagram takipçi instagram beğeni hilesi


Kategoriler


Sayfalar

Tarih Okumak Zor Değil

Açık Öğretim Fakültesi; 4 yıllık bölümleri arasına Tarihi de ekledi. Eğer halihazırda üniversite mezunu iseniz; diploma ya da mezuniyet belgeniz ile size en yakın AOF bürosundan kayıt yaptırabilirsiniz. Bu duruma "sınavsız üniversite" denmekte. Daha önce bir üniversiteden mezun değilseniz yine şansınız mevcut. Sınavlara girer ve çok da yüksek olmayan puanları alarak bölümlere kaydınızı yaptırabilirsiniz.

İletişim mezunu olarak, Tarihi de sevdiğim için tercihimi bu yönde kullandım ancak belirtmek gerek. Hiç de öyle görüldüğü kadar kolay değil ve sevmek şart. Okumaya, araştırmaya; tarih-anı vb kaynaklara ilginiz varsa gönül rahatlığıyla kayıt yaptırabilirsiniz. AOF'nin web adresi üzerinden TC kimlik numaranız ve kayıt esnasında size verilen şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Burada; çıkmış sorular, "Her ne kadar Tarih için şimdilik bulunmasa da" konu anlatımları ve videolar mevcut. E-Kitaplar da yine yararlanılabilecek materyaller arasında.

İnteraktif derslere kayıt yaptırarak canlı dersleri izlemek mümkün ancak Tarih bölümü için bu faydadan yararlanamadım. Belki de ben görememişimdir bilemiyorum ancak sayfaları sık takip etmek şart. Bu arada geçtiğimiz günlerde AOF'nin Psikoloji bölümünü de yine "ikinci üniversite" kapsamına aldığı basında yer aldı. Bunu da unutmadan belirtmek istedim. 

Tarih bölümüne ve diğer ikinci üniversite alanlarına kayıt yaptıranlar için belirtmek istediğim bazı önemli noktalar var. Öncelikle sınavdan bir hafta önce kitapları açarak "geçer not almak" pek mümkün değil ve düzenli çalışma şart. Çıkmış sorulara bakarım diyenler de büyük ihtimalle başarısız olabilir zira AOF'nin geniş bir içerik havuzu mevcut. Yine de yaşı geçkinler için paso imkanı sunması, ucuz seyahat arayanları bu tip bölümlere çekiyor. Evet Akbil faydalı bir araç ancak okumak herşeyden güzeli. Ben sizlere tavsiye ediyorum.
Yazar Hakkında

Görkem

Editör, haberci, gazeteci, baba...


Yorumlar


No comments yet! Be the first:

Your Response


Ücretsiz Makale Paylaş agar io oyna agar io pvp silkroad pvp serverler silkroad 110 cap serverler Film Seyret Game of Thrones izle yabancı dizi izle

Çok Okunanlar - Tüm Kategoriler