instagram takipçi hilesi instagram takipçi instagram beğeni hilesi


Kategoriler


Sayfalar

Plakalı Eşanjör Isı Transferini Nasıl Kolaylaştırdı ?

Plakalı Eşanjör Isı Transferini Nasıl Kolaylaştırdı
Plakalı ısı eşanjörü, iki sıvı arasında ısı aktarımı sağlamak için plakalar kullanan bir ısı eşanjörü türüdür. .Plakalı eşanjörler yapısı bakımından çıkış bağlantıları ve bilgileri bulunan ön gövde eşanjör plakalarını sabitlemek için kullanılan alt ve üst taşıma milleri sıvının eşanjörle temasını engelleyen ilk plaka ,akış plakaları ,tamamen kapalı son eşanjör plakası ,arka gövde, saplama ve pullardan oluşur. Akışkanlar plakaların üzerine yayıldığından  çok daha geniş bir yüzeye maruz kalması ısı için plakalar  üzerinde büyük bir avantaja dönüşür. Isının transferini kolaylaştırır ve sıcaklık değişiminin hızını büyük ölçüde arttırır. Plakalı ısı eşanjörleri günümüzde oldukça yaygın bulunmaktadır. Küçük boyutlu lehimli versiyonlar, milyonlarca kombinasyon kazanın sıcak su bölümünde kullanılmaktadır. Böyle küçük bir fiziksel boyut için yüksek ısı aktarım verimi kombinasyonu evdeki sıcak su (DHW) akış oranını arttırmıştır. Lehimli plakalı eşanjör, evlerimizdeki ısıtma ve sıcak su havuzunda büyük katkı sağlamıştır. Daha büyük ticari tasarımlarda plakalar arasında contalar kullanırken, daha küçük versiyonlar lehimlenirler. Bir ısı eşanjörünün ardındaki konsept sıvıların ısılarının birbirlerine geçmesi ve dolayısıyla ısıtma soğutma işleminin gerçekleştirilmesidir.

Plakalı eşanjörlerin değerlendirilmesi

 

Tüm plakalı ısı eşanjörleri yukarıdaki görünümdedir. Plakalı eşanjör satın alma sürecinde diğer eşanjörlerle  kıyaslama nedenleri olarak plaka tasarımının ayrıntıları ve kullanılan sızdırmazlık teknolojileri değerlendirmeye alınmalıdır. Dolayısıyla,plakalı eşanjör değerlendirirken sadece tedarik edilen ürünün detaylarını keşfetmek değil, aynı zamanda üreticinin ve devreye alma sonrası servisin gerçekleştirdiği araştırma ve geliştirme düzeyini ve eşanjör yedek parça kullanılabilirliğini analiz etmek çok önemlidir .

 
Yazar Hakkında

erdem

Ekin Endüstriyel Halkla İlişkiler alanında görev yapmaktayım. Seo çalışmalarını sürdürmekteyim. 92 doğumluyum Halkla İlişkiler mezunu blogseverim.


Yorumlar


No comments yet! Be the first:

Your Response


Ücretsiz Makale Paylaş agar io oyna agar io pvp silkroad pvp serverler silkroad 110 cap serverler Film Seyret Game of Thrones izle yabancı dizi izle

Çok Okunanlar - Tüm Kategoriler