instagram takipçi hilesi instagram takipçi instagram beğeni hilesi


Kategoriler


Sayfalar

Karo Halı Kaplama

Karo Halı Kaplama

Geleneklerimiz gereği geçmişten beri zeminde halının yeri hepimiz için farklıdır. Zemini halıyla kaplı olan mekanlar bize daha sıcak ve samimi bir hisler yaşatmaktadır. Son yıllarda ülkemizde özellikle ticari tip halı kaplama kullanımı artmış, halı yalnızca evlerde kullanılmaktan çıkmış, endüstriyel yapıların idari birimlerinde, ofis, okul hatta hastanelerde dahi kullanılan bir zemin kaplama ürünü haline gelmiştir. Doğaldır ki evlerde kullanılan halı ile ofislerde kullanılan halılar teknik olarak birbirinden çok farklıdır.

Son yılların gözde zemin kaplama malzemeleri haline gelen halı kaplama, duvardan duvara ve karo olarak ikiye ayrılmaktadır. Duvardan duvara halı genellikle otellerde tercih edilirken, karo halılar daha çok ofis, okul, konferans salonları gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Karo Halı

Karo halı ifadesi yoğun yaya trafiğine karşı dayanıklı, 50x50, 60x60 ve 61x61 ölçülerinde, polyamid iplik kullanılarak üretilmiş, markalara göre değişiklik gösteren özel taban yapısı ile ticari tip halıları ifade etmek için kullanılır. Genel olarak ofis halısı olarak ifade edilir.

duvardan-duvara-hali-modelleri

Kullanım Alanları

Karo halı, özellikle sunmuş olduğu akustiklik değerleri nedeniyle ofisler, idari alanlar, toplantı ve konferans salonlarında sıkça tercih edilmektedir. Son yıllarda halı kaplama alanında yaşanan rekabet ve gelişen teknolojiyle birlikte halıların antibakteriyel ve anti alerjik olması sağlandığı için hastanelerde bekleme alanlarında dahi karo halı tercih edilir oldu. Öyle ki Amerika'da ve Avrupa'da halı kaplama yapılan alışveriş merkezleri dahi vardır.

Avantajları

  • Tasarımcılar için sınırsız renk, desen ve doku alternatifleri nedeniyle, düşledikleri iç mekanları yaratmayı sağlar.
  • Yumuşak bir dokusu olması nedeniyle yürüme konforu sağlar.
  • Hem bedensel hem de ruhsal olarak kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.
  • Uygulanması ve tadilat gerektiren durumlarda kolayca çıkarılıp, tadilat sonrası tekrar yerine hiç bir yapıştırıcı gerektirmeden yerleştirilebilir olması nedeniyle pratik ve modülerdir.
  • Ses yalıtımı ve izolasyonu sağlar.
  • Isı yalıtımı sağlayarak,  ısınma maliyetlerinde %5'e varan tasarruf sağlaması.
  • Polyamid iplikli halıların alev almazlığı, hav bırakmaması, mikro organizmaları barındırmaması, ortamdaki uçucu-gözle görünmeyen tozları ipliklerinin arasına hapsetmesi ve temizlikle bunlardan kurtulunmasına imkan vermesi gibi avantajlar insan sağlığı üzerinde olumlu etki yarattığının göstergesidir.
  • Geri dönüşümlüdür.
  • Farklı ürünler ile aynı mekanlar içerisinde kullanılabilir.
  • Farkı renk ve desen kombinasyonlarına uygundur.

Unutulmamalıdır ki, bu avantajları yalnızca kaliteli ve bu kalitesini elde ettiği sertifika ve test raporlarıyla ispatlayan markaların ürünleri sunmaktadır.

Satış ve Uygulanışı

Dünya'nın en büyük halı üreticilerinin satış ve uygulama bayiliğini yapan Mast Yapı ve Zemin Kaplama olarak, halı konusunda çözüm ortağınız olabiliriz. Halı konusunda merak ettiğiniz her türlü teknik, fiyat ve ürünlerle ilgili tüm bilgilere bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

desso-logointerface-hali-kaplamatandusmilliken_logo_new
Yazar Hakkında

Irmak

Hasan Solmaz

Mast Yapı ve Zemin Kaplama


Yorumlar


No comments yet! Be the first:

Your Response


Ücretsiz Makale Paylaş agar io oyna agar io pvp silkroad pvp serverler silkroad 110 cap serverler Film Seyret Game of Thrones izle yabancı dizi izle

Çok Okunanlar - Tüm Kategoriler