instagram takipçi hilesi instagram takipçi instagram beğeni hilesi


Kategoriler


Sayfalar

Dünya Poker Serisi Turnuvası 2016

Dünya Poker Serisi turnuvası (WSOP) poker turnuvalarından oluşan dünyanın en büyük ve ilgi çeken etkinliğidir. Dünya Poker Serisi  2005’ten günümüze Amerika’nın Las Vegas eyaletinde gerçekleştirilmektedir. Etkinlik 1970 yılında Benny Binion tarafından ortaya çıkartılmıştır. Turnuva kazananları Dünya Poker Serisi bileziği sahibi olmakla birlikte yüksek miktarda para ödülü’de kazanmaktadır. Bu bileziğin ayrıca bir özelliği,  kazanılan yılın en büyük Poker oyuncusu olarak tarihe geçiyor.

Bu turnuva yıllar içerisinde çok ilerlemiş, farklı tür poker turnuvaları buna eklenmiş ve katılımcı sayısı gün geçtikçe artmıştır. Dünya Poker Serisi turnuvaları 10.000 $ ödüllü limitsiz
hold-em olarak 2004 yılında çıkmış ve kazananlar milyon doların üzerinde para ve altın bilezik kazanmıştır. Bir poker oyuncusunun kazanabileceği en büyük ödüldür. Ayrıca bu ödüllerin sahibi Dünya Poker şampiyonu olarak adlandırılır.

2014 yılında, Dünya Poker serisi 65 farklı etkinlik içerip, en çok farklı çeşitleri olan turnuva genellikle Temmuz ve Haziran aylarında yapılmaktadır.

Dünya Poker Serisi Turnuvası 2016 hakkında daha detaylı bilgi ve Dünya Poker serisi Turnuvasını izlemek için

http://holdempokeroyna.com/dunya-poker-serisi-turnuvasi.html
Yazar Hakkında

serhat

Tarihçesi : 

Dünya Poker Serisi fikri 1969 yılında ”Texas Kumar Toplanması” adı verilen ve Tom Moore’un sponsor olduğu turnuva San Antonyo, Texas’ta yapılmıştır. Bu turnuva Crandell Addington tarafından kazanılmıştır. Dünya Poker Serisi turnuvası ”beyin çocuk” olarak adlandırılan Las Vegas, Nevada casino sahibi ve poker oyuncusu Benny Binion tarafından evrimleştirilmiş ve 1970 yılında oynanmaya başlamıştır. Yandaki Fotoğraf 1970 Dünya Poker serisi turnuvası final masası.


Yorumlar


No comments yet! Be the first:

Your Response


Ücretsiz Makale Paylaş agar io oyna agar io pvp silkroad pvp serverler silkroad 110 cap serverler Film Seyret Game of Thrones izle yabancı dizi izle

Çok Okunanlar - Tüm Kategoriler