instagram takipçi hilesi instagram takipçi instagram beğeni hilesi


Kategoriler


Sayfalar

Emaye Kaplama Hijyenik Boyler Kullanımı

Boylerler toplu yerleşim alanlarında kullanılan ani su ısıtıcaları  olarak adlandırabileceğimiz gibi içerisindeki serpantin sayesinde suyu ısıtan tesisat ekipmanlarda diyebiliriz. Boylerler avm,otel,bina vb yerlerde bir anda açılan musluk sayısının su miktarını karşılayan tesisat ekipmanıdır. Toplu yerleşim alanlarının su ısıtıcı kaynağı olan boylerler içerisindeki serpantin sayesinde bugün duş almamızı sağlayan veya elimizi yıkadığımız suyun geliş noktasıdır.

Boyler çeşitlerine göre sıralarsak tek serpantinli ,çift serpantinli ve elektrikli olarak değerlendirebiliriz. Elektirikli boylerler elektrik enerjisiyle su ısıtma sağlarken serpantinliler ise serpantin sayesinde ısıtma gerçekleştirir. Boyler içerisinde tesisattaki su depolanır daha sonra yardımcı kaynaklarla ısıtıldıktan sonra toplu yerleşim yerlerine sirkilasyon pompası ile ulaştırılır.

Emaye Kaplama Hijyenik Boylerleri Seçin! 

Boyler dediğimiz üzere içeriğinde su depolayan ve ısıtan basınçlı kaplardır . Ancak su ile temas eden her yüzey paslanmaz olamadığı sürece deforme olabilmektedir. Korozyon etkilerini azaltmak boylerde en önemli özelliktir. Anot çubuğu ile sağlanan korozyon korumasının yanı sıra boyler içerisine kesinlikle emaye kaplanmalıdır. Emaye koruyucu cam gibi katman dememiz gözünüzde daha iyi canlandıracaktır.

 

Emaye Kaplanmış Boylermi Yoksa Normal Boyler Mi?

Bu sorunun cevabı çok net dir. Kesinlikle emaye kaplamalı boyler kullanılmalıdır. Korozyona ugrayan yüzeyler bakteri oluşturacak ve temizlenmek için kullanılan su hastalık saçan su hale gelecektir. Bu yüzden boyler seçiminde kesinlikle emaye kaplamalı kullanılmalıdır. Emaye kaplaması ile korunan yüzeyler daha dayanıklı olup hem boylerin ömrünü uzatır hemde bakteri üretim sorununu ortadan kaldırır. Doğal olarak bir paslanmaz tank kalitesinde suyunuz ısınabilir. Paslanmaz su depolama tanklarının maliyetinin 4'de 1 ine Emaye kaplamalı boyler satın alabilirsiniz. Boyler fiyatları dikkatinizi çekerse muhakak emaye olup olmadığına özen gösteriniz. 

Boyler Kapasitelerini Nasıl Seçmeliyim?

Teknik mühendislerden yararlanabilir veya tesisat mühendisliği derneğinin seçimle ilgili ortalamalarını baz alabilirsiniz. Saatlik su tüketimi olarak çok kolay bir şekilde hesaplayabilirsiniz. Bunun dışında eğer ki başkasından satın alacaksanız kesinlikle ve kesinlikle her şeyi açıkça söylemelisiniz. Bunun dışında seçim yaparken lt olarak biraz daha fazla kapasite kullanmanızı öneririz . Örnek verirsek 5 daireli nufüsün harcayabileceği kapasite saat de aynı anda 1000 lt olsun. Ancak 5 daireye aynı anda 1 er aileden oluşan bir grup geldiyse ve her evde 2 adet musluk varsa aynı anda açma olasılıklarını baz alarak biraz daha kapasiteli boyler verebilirsiniz. Zorlandığınız noktada Ekin Endüstriyel mühendislerinden mutlaka yararlanın etkisini göreceksiniz siteleri aşağıdaki gibidir.

http://www.ekinendustriyel.com
Yazar Hakkında

erdem

Boylerler ürün modelleri için tıklayın.


Yorumlar


No comments yet! Be the first:

Your Response


Ücretsiz Makale Paylaş agar io oyna agar io pvp silkroad pvp serverler silkroad 110 cap serverler Film Seyret Game of Thrones izle yabancı dizi izle

Çok Okunanlar - Tüm Kategoriler