instagram takipçi hilesi instagram takipçi instagram beğeni hilesi


Kategoriler


Sayfalar

Serpantinli Boylerler Tesisattaki Yeri

 

Yarı ani ısıtıcılar gömlekli ve serpantinli olarak tasarlanır . Depolanan su miktarı küçük kullanımları karşılar. Herhangi bir nedenle enerji besleme sisteminde oluşacak arıza durumunda, sisteme bir müddet sıcak su vermeye devam eder.

Gömlekli Hızlı Boyler

Yarı ani su ısıtıcılarının en iyi örneğidir. Bu boylerler belirli sayıda (sıcak su kapasitesi 150 L’yi geçmeyen) gömleki boylerin seri olarak üst üste dizilmesinden oluşurlar. İç kısım paslanmaz çelikten, fış gömlek sacdan imal edilmiştir. Silindir çapı çok küçük olduğu için boyler çökmesi çok zordur. Kullanım suyu boşaltılsa bile , ,ç losoö 10 bar basınca dayanacak şekilde dizayn edilmiş ve form verilmiştir. Silindir çağı çok küçük olduğu için boyler çökmesi çok zordur. Kullanım suyu boşaltılsa bile, iç kısım 10 bar basınca dayanacak şekilde dizayn edilmiş ve form verilmiştir. Boyler , adeta büyük çaplı bir boru demetinden oluşmaktadır. Isıtıcı devredeki su gömlek cidarlarında, ısıtılan su gömlek içerisinde hareket ederek tüpten tüpe geçmektedir.

Boylere giren su en küçük bir kullanımda bile hareket etmektedir. Suyun hareketi, lejyonella bakterisi için durgun ortam oluşmasını önler . Ayrıca ısıtma gömlekten yapıldığı için lejyonella bakterisinin cidara yapışma ve üretme riski yoktur. Boyler içerisinde çelik yüzeyi korozyondan korumak için magnezyum anot ilave edilmiştir. Boylerin tamamı, ısı kaybına karşı izoleli, sökülebilir kutu içerisine alınmıştır.

 

Gömlekli Hızlı Boylerin Avantajları Nelerdir ?

Her tüpe 150 litre kadar rezerv olduğu için ani çekişleri veya uzun sürmeyen arızalarda ihtiyacı karşılar.

Lejyonella hastalığı riski yoktur

Makine dairelerinde az yer işgal eder

Yüksek Binalarda rahatlıkla kullanılır

Temizlikleri son derece kolaydır.

Gömlekli Hızlı Boylerlerin DezAvantajları Nelerdir?

Uzun süren arızalarda rezerv yetersiz kalır.

Paslanmaz çelikten üretildiği için, tuz oranı fazla olan suda kaynak yerlerinde delinme yaşanır, mutlaka magnezyum anot kullanmak gerekir.

 

Serpantinli Hızlı Boylerler

Serpantinli boylerler ile anlık sıcak su ihtiyacını karşılmak mümkündür. Boylerlerin iç yüzeyi emaye veya cam karışımı malzeme ile kaplanmıltır. Serpantin özel olarak imal edilip, dikey veya yatay olarak üretilen tank gövdesi formuna uygun olarak geliştirilmiştir. Magnezyum anot çubuk . Korozyana karşı önlem olarak boyler içine yerleştirilmiştir. Poliüretan malzeme ile mükemmel şekilde izole edilmiştir. Bir çok sayıda boyler bir araya getirilerek,ihtiyaç duyulan kapasite karşılanır.

 

Tek Serpantinli boylerlerin avantajları

Ani ihtiyacı karşılayacak özelliktedir.

Temizliği kolaydır

Yüksek binalarda uygulanabilirler.

Mekanik odalarda fazla yer kaplamazlar.

Dez Avantajjları

Büyük kapasitelerde 500 üzeri lejyonella hastalığı riski fazlador. Serpantin ile ısıtma yapıldığı için, tank yüzeyleri iç kısma göre en soğuk olan bölgedir. Bu bölgelere gelen bakteriler yapışır ve ürer. Tank hacmi büyüdükçe bu risk artar

Uzun süren arızalarda yetersiz kalırlar.

http://www.ekinendustriyel.com/mit-urunler/boyler/

http://www.ekinendustriyel.com/
Yazar Hakkında

erdem

goood


Yorumlar


No comments yet! Be the first:

Your Response


Ücretsiz Makale Paylaş agar io oyna agar io pvp silkroad pvp serverler silkroad 110 cap serverler Film Seyret Game of Thrones izle yabancı dizi izle

Çok Okunanlar - Tüm Kategoriler