instagram takipçi hilesi instagram takipçi instagram beğeni hilesi


Kategoriler


Sayfalar

Batak İndir - Oyna

Batak Nasıl Oynanır ?

Batak arkadaşlarınızla keyifli ve eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir Kağıt oyunudur. Batak oyna, İhaleli ve İhalesiz olarak 2 farklı şekilde oynanabilen batak oyunu minimum üç ve en fazla 4 oyuncuyla oynanmaktadır. Oyun süresi genel olarak 20-25 dakika sürmektedir. Genel olarak 13 el veya 11 el olarak oynanan oyun, arkadaşlarınızla belirlediğiniz ortak bir puana ulaşana kadarda ayarlama yapılabilir. Yani oyunu ne zaman bitirmek istediğiniz sizlerin elinde. Batak oyununda el sayıları As(1) en büyük olmak üzere Papaz, Kız diye sıralanır. Oyunun amacı yere atılan kağıdın yükseltilmesi şartı ile daha büyük kağıt atıp yerdeki kağıtları önünüze çekme planıdır. 

Batak oyunu elinize gelen ayni renkte kartların ve yüksekliklerine göre dört oyuncudan birinin o tur için ortak bir koz belirleyip oyunun başlamasıdır. Herhangi bir oyuncu eli dağıttıktan sonra saat yönünde konuşmaya başlar ve tur dönene kadar koz ve sayı değişkenlik gösterebilir. Koz belirlendikten sonra, eğer ki elinizde yerde olan bir kağıt yoksa koz kullanma hakkına sahipsiniz. Örneğin: Yer o tur Maça ile başladı ve kozu siz Kupa olarak belirlediniz sıra size geldiği zaman kupa oynamak zorundasınız. Kozu başkası belirlemiş ve elinizde koz yoksa herhangi bir kağıt atabilirsiniz fakat bu kağıt ne kadar büyükte olsa etkisizdir. Kağıt Oyunları arasında en stratejik oyun olarak bilinen Batak Oyunu Eşli’de oynanabilmekte.

Batak İndir – Oyna
Yazar Hakkında

serhat

Oyunun kuralları sizlere yardımcı olmak için paylaşıldı fakat yine siz Batak Oyna kurallarını sizlerin nasıl keyif alacağınız doğrultusunda değişkenlik gösterebilir. Sizlere bol şanslar ve iyi eğlenceler diliyorum. Aşağıda verdiğim paylaşımda Batak Oyna, Kağıt oyunları indirip keyifle oynayabilirsiniz.


Yorumlar


No comments yet! Be the first:

Your Response


Ücretsiz Makale Paylaş agar io oyna agar io pvp silkroad pvp serverler silkroad 110 cap serverler Film Seyret Game of Thrones izle yabancı dizi izle

Çok Okunanlar - Tüm Kategoriler