instagram takipçi hilesi instagram takipçi instagram beğeni hilesi


Kategoriler


Sayfalar

Kitap Sözleri

Kitapsız yaşamak, kör, sağır, dilsiz yaşamaktır.

İnsan dünyaya hiçbir şey bilmeden gelir. Hayatı boyunca birçok bilgi öğrenir. Kişisel başarının sırrı da okumaktır. Ne kadar çok okursanız o kadar çok öğrenirsiniz. Dolayısıyla toplumdaki yerinizi bilginiz ile siz belirlersiniz.

Okulda olduğu kadar hayatta da başarının en önde gelen şartlarından biri okumaktır. Kültürlü insanların en büyük dostu, yardımcısı ve eğlencesi sihirli kitap sözleridir. Yüzyılların deneme ve araştırma ürünlerinden yararlanmak, uygar ve kültürlü bir insan olmak için çok okumalıyız. Kitap, zihnimizin ve gönlümüzün ihtiyaçlarını en kestirme yoldan karşılayan kıymetli bir hazinedir.

Kitap okumanın hazzını bir kere yaşarsak eğer bir daha asla kitapsız bir yaşam sürdüremeyiz. Artık en iyi dostumuz, bilgi kaynağımız kitaplar olur. Kitap okurken hoşumuza giden, bizi yansıtan paragrafları mutlaka not etmeliyiz. Daha sonra bu kitaplardan alıntı sözler sayesinde yaşamımızı şekillendirecek deneyimler kazanabiliriz.

Her okuduğumuz kitap yeni bir ülkenin fethedilmesi gibi bize birçok şey kazandırır. Kelime haznemiz ve bakış açımız genişler. Gördüklerimizin, duyduklarımızın bilincine varırız. Herhangi bir şeyi anlamakta güçlük çekmeyiz. İlgimizi çeken etkileyici kitap sözleri ile daha yaratıcı fikirler üretebilir yaptığımız işte daha başarılı olabiliriz.

Kitap olmadan bir hayat düşünülemez. Kitapsız yaşamak, kör, sağır, dilsiz yaşamaktır. Kitap okumayan insanlar ile toplumlar sadece cahilliğe hapsolur. Milletimizi ve en önemlisi kendimizi geliştirmek istiyorsak mutlaka kitap okumalıyız.
Yazar Hakkında

Erkan

Kitap Sözleri, Etkileyici Kitap Sözleri, Anlamlı Kitap Sözleri, Özlü Kitap Sözleri, Efsane Kitap Sözleri, Ünlü Kitap Sözleri, İz Bırakan Kitap Sözleri ile ilgili binlerce kitap sözü burada!


Yorumlar


No comments yet! Be the first:

Your Response


Ücretsiz Makale Paylaş agar io oyna agar io pvp silkroad pvp serverler silkroad 110 cap serverler Film Seyret Game of Thrones izle yabancı dizi izle

Çok Okunanlar - Tüm Kategoriler