instagram takipçi hilesi instagram takipçi instagram beğeni hilesi


Kategoriler


Sayfalar

Genel Kredi Kartı Bilgileri

Kredi, kelime kökeni olarak Latince'den inanma, güven anlamına gelen credere sözcüğünden gelmiştir.

Kredi genel anlam itibariyle herhangi bir kimseye belirli bir süre sonra geri almak suretiyle satın alma gücü sağlanması ya da bu gücün devredilmesi olarak tanımlanmaktadır. Burada sözü geçen kredi modeli nakit para kredisi olarak anlaşılmalıdır. Ancak bankalar bir tüzel ya da gerçek kişi lehine garanti ve kefalet vererek de kredilendirme yapabilirler. Buna da gayrinakdi kredi denir.

Kredi veren bankalar nakdi kredilerden öncelikli olarak faiz ve komisyon gelirleri, gayrinakdi kredilerden ise verilen garanti ve kefaletin belirli oranlarında kredi komisyon geliri elde ederler. Günümüzde sıkça kullanılan nakit kredi modelidir. Yani herhangi bir bankaya ya da kredi kuruluşuna gider genel kredi talebinde bulunursunuz. İstediğiniz kredi onaylanır. Faiz ve ödeme şartları hesaplandıktan sonra size bir ödeme planı çıkartılır. Taraflar olarak sözleşmeniz hazırlanır. Gerekli imzaları atar, nakit kredinizi tahsil edersiniz.

Bankaların müşterilerine sunduğu kredi çeşitleri olarak üretim kredileri, yatırım kredileri, işletme kredileri, tüketim kredileri diye sınıflandırabiliriz. Bu kredi çeşitlerine ek olarak son yıllarda sıkça kullanılan ihtiyaç kredisi, kobi kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi şeklinde adlandırabiliriz.

Krediler hakkında detaylı bilgiler için sizleri de Genel Kredi ve Kredi Kartı Bilgilerine bekliyoruz.
Yazar Hakkında

Erkan

Kredi genel anlam itibariyle herhangi bir kimseye belirli bir süre sonra geri almak suretiyle satın alma gücü sağlanması ya da bu gücün devredilmesi olarak tanımlanmaktadır.


Yorumlar


No comments yet! Be the first:

Your Response


Ücretsiz Makale Paylaş agar io oyna agar io pvp silkroad pvp serverler silkroad 110 cap serverler Film Seyret Game of Thrones izle yabancı dizi izle

Çok Okunanlar - Tüm Kategoriler