instagram takipçi hilesi instagram takipçi instagram beğeni hilesi


Kategoriler


Sayfalar

Hatay iskenderun hakkında bilgiler

Hatay ilimizin en büyük ilçelerinden bir tanesi de İskenderuniskenderun_sahilidur. İskenderun Körfezi’ne ismini veren ilçe özellikle gelişmiş sanayisi ve limanları ile Hatay’ın en önemli ilçeleri arasında üst sıralarda yer almaktadır.

İskenderun Milattan Önce 333 yılında Büyük İskender tarafından Alexandreia ismi ile kurulmuştur. Hatay’ın ana vatana katılması ile birlikte 5 Temmuz 1938’de İskenderun’a giren Türk askerleri ilçeyi Ülke sınırlarına katmışlardır.

Eskiden beri bölge ekonomisinde önemli yeri olan İskenderun Osmanlının ilk petrol bulduğu yer olarak kayıtlara geçmiştir. Sahil şeridi ile birlikte küçük İzmir lakabı yakıştırılan İskenderun’un doğa ve deniz manzarasının yanında güneşin batış açısı ile birlikte oluşan manzarası görülmeye değerdir. İskenderun’un posta kodu 31200’dür.

İskenderun’un Nüfusu 244.970 olup bu rakam 2014 verilerine dayanmaktadır. Yüzölçümü 228km2, rakımı 4m’dir. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit’dir.
Yazar Hakkında

Erkan Taşkın

Hatay Rehber Hatay'ın her ilçesinden firmaların listelendiği bir şehir portalıdır.


Yorumlar


No comments yet! Be the first:

Your Response


Ücretsiz Makale Paylaş agar io oyna agar io pvp silkroad pvp serverler silkroad 110 cap serverler Film Seyret Game of Thrones izle yabancı dizi izle

Çok Okunanlar - Tüm Kategoriler